Polish

missn91missn91 Posts: 47
Anyone? Jacyś nerdfighterzy z Polski? :)

"The universe is big, its vast and complicated, and ridiculous. And sometimes, very rarely, impossible things just happen and we call them miracles."

«1

Comments

• thesaraohthesaraoh Posts: 142 ✭✭✭
    edited March 2013
    Cześć!
    My boyfriend is from Poland so I'm there quite often :) I don't speak Polish, but I do understand a lot though!
    by thesaraoh
    don't forget that brains attract
  • missn91missn91 Posts: 47
    Yeah! Finally! Finally after years of search I found someone who is at least connected to Poland! So where in Poland have you been? You know anyone from Poland who've read John's books? 
    Oh and nice to meet you! :)

"The universe is big, its vast and complicated, and ridiculous. And sometimes, very rarely, impossible things just happen and we call them miracles."

My boyfriend is from Gdynia, so I've been there plus Gdansk and Sopot of course. I've been around Pomorskie a bit, at the sea and in the country side. I've also been to Zakopane, Krakow, Katowice (although only to the train station there :P) and after the weekend I'm actually going to Wisła :) Where are you from?
    I don't know anybody from Poland who read John's books... are there Polish versions of them?
    Wow so you've seen a lot! I live in Wrocław but I'm from Gliwice which is near Katowice. Wisła's great I've been there a few times, hope you'll enjoy it! Well I've read John books in English besides Looking for Alaska which was published in Polish around 2008, but they will re-publish it this year and also publish Paper Towns in autumn and TFIOS was released in February but still no nerdfighters around! I keep talking to my friends about John but none of them truly understands his awesomeness haha :) 
    And where are you from? Have you read all John books? 

I wish the weather would be nicer, I would prefer spring and not -15C! I'm from Innsbruck, Austria, and it's quite warm already :)
    I read all of John's books, I started with An Abundance of Katherines. Paper Towns is my favorite book so far, although it's really hard to even pick one :) Have you read all? How did you become a Nerdfighter?

(We could continue talking somewhere else, or just stay here and make this thread look super active so that all the secret Polish nerdfighters join us ;) )
    Yeah, I wish the weather would be better too... It's really cold for too long and I'm really tired of that. But it's not normal for Poland. Well the low temperatures and snow is normal but in winter not in spring :/ I'm jealous of the great weather you're having! haha :)

I only didn't read An Abundance of Katherines. I felt in love with The Fault in Our Stars after the few first pages I just knew I would like it. 

I became a Nerdfighter in quite a weird way. I have a tumblr and I've constanlty seen gifs with this weird guy who talks about pizza and is afraid of squirels and claims to be a writer on my dashboard. So I decided to check who that is and after reading some articles I started watching vlogbrothers and I haven't stopped since! And how did you find nerdfighteria? You have lots of Nerdfighters in Austria?  

I don't know. Talking here can really make that thread super popular but if you want you can message me or we can exchange emails. It's up to you :)

• kantandakantanda Posts: 26
    Poznań pozdrawia Wrocław :)
    Teaching is was I am. Everything else is what I do. 
    Ooooo jak miło! nareszcie już myślałam że się nie doczekam nikogo z Polski! Co słychać w Poznaniu? :)

Ostatnio był Short Waves Festival, LGBT Festival i Dzień Japoński na UAM. 
    Czysta frajda. :) 
    A co u Was? 
    U mnie był za to Festiwal Kultury Holenderskiej i Flamandzkiej też bardzo interesująco a po za tym pada deszcz dziś okrutnie :( bardzo jestem ciekawa jak zostałaś nerdfighterem? 

Przez Hanka. 
    Najpierw był SciShow, potem hankschannel, a potem OJEZUSICKUIWSZYSTKIEJEDNOREŻCE okazało się, że jest ich dwoje (chociaż żartujemy, że jeśli liczyć wyrodnego Steve'a Greene'a, to troje). Nie miałam jeszcze styczności z książkami Johna, ale wciągnęłam już oryginały na listę do zakupu. 
    Kocham za to piosenki Hanka i jego plakat z płyty This Machine PWNS N00bs wisi nad moim łóżkiem. Poza tym pomyślałam, że może na tym forum poznam jakichś pozytywnie zakręconych ludzi. Powoli się chyba udaje :D

Haha, ja liczyłam na to samo :) Ja z kolei zaczęłam od Johna, widziałam z nim różne śmieszne gify i postanowiłam poszukać co to za jeden. Obejrzałam sporą część ich youtubowego dorobku i płakałam ze śmiechu prawie przy każdym wideo. A potem zaczęłam czytać książki Johna i już totalnie się zakochałam. W sumie nie przeczytałam tylko "An Abundance of Katherines", w "The Fault in Our Stars" zakochałam się od pierwszej strony i leży właśnie na stoliku obok, czytam ją już drugi raz. A wiesz o tym że "TFIOS" wydano po polsku? Mają też wznowić "Looking for Alaska" a latem jakoś wydać "Paper Towns". Znasz jeszcze jakis polskich nerdfighterów?  

Nie i to mnie dziwi. Wydawało mi się, że Polska szybko łapie takie hiciory. 
    Kochaliśmy NostalgiaCritic, łapiemy od razu masę memów. A Greenowie to fabryka memów. 
    Wiem, że wydali po polsku, ale ja jestem dwujęzyczna z urodzenia i wolę angielski. Skoro mogę mieć oryginał, wolę oryginał. 

Co do Paper Towns - John miał o tym świetny TEDtalk, w ogóle chyba od tego zaczęłam się interesować jego książkami. 
    W maju prowadzę otwarte warsztaty kreatywnego pisania (sama piszę i publikuję trochę, to mnie poprosili) i nazwałam te warsztaty na cześć Johna właśnie.

Tu jest plakat:
    image

Zaczynamy 10, więc dam znać jak się to rozwija. :) Jakby co, pisz na priv też.  :x
  • TadewiTadewi Posts: 10
    Hej hej, więc są jacyś polscy nerdfighterzy <3!
    W sumie świeżo dołączyłam do, huh, fandomu, ale wpadłam aż po uszy i nie mogę przestać się zachwycać tym nowym światkiem, który odkryłam :)

Chętnie bym się pojawiła na warsztatach, ale, niestety, Poznań trochę daleko od Świętokrzyskiego :<
    @kantanda ja też bym się chętnie wybrała na warsztaty bo już sama nazwa brzmi super (gratuluje pomysłu!) ale dla mnie to też hen, hen daleko ;) ale chętnie posłucham co tam ciekawego wyprawiacie!
    @tadewi witam w naszym skromnym gronie, ciesze się że się ono powiększa pomalutku bo Greenowie i idea nerdfightingu są świetni i myślę że zasługują na szerszą uwagę! A swoją drogą fandom, ładne słowo, nigdy tak o nich nie myślałam, masz coś wspólnego z tumblrem...? :>

Trzeba mieć coś wspólnego z tumblerem, żeby myśleć o nerdfighterii w kategoriach fandomu XD? Myślałam, że to jest obvious. 

Hej Tadewi. Oby tak dalej, jeszcze trochę i będzie można zorganizować jakiś zjazd w przyszłości XD
    Fandom fandomem, tumbler tumblerem XD Ale, si, jestem też proud Whovian, Sherlockian i jeszcze mnóstwo innych...

Yay, zjazd! Przydałoby się poszerzyć trochę fandom nerdfightingu, because awesome is awesome.
    Nie wiem jakoś mi się kojarzy to słowo baaaaaardzo z tumblrem, nie używam go w codziennym języku tak o w rozmowie ze znajomymi więc to pewnie dlatego ;P A nerdfighteria bardziej mi się kojarzy ze słowem community :) Też jestem Whovian i Sherlockian i tumblrian itd. :D

Anyway dobrze że naszego grono się rozrasta ale myślę że to jeszcze trochę czasu zajmie zanim inni do nas dołączą chociaż próbuje też przekazywać moją miłość do Hanka i Johna w najbliższym otoczeniu ;P

Oh, ja tak bardziej jestem Cumberbitch, nic nie poradzę. I spotkać mnie można na zupie, nie na tumblerze. Ale ja zawsze byłam jakaś inna XD. 
    Cóż, mnie słowo fandom już baardzo spowszechniało, może dlatego, że większość moich znajomych to także fani tego czy innego ;D A community... no, w sumie faktycznie trochę bardziej pasujące. Ale za długie i zbyt angielskie dla znajomych, żeby używać na co dzień x3.

Cumbercollective! Ostatnio Benny podobno tak nas nazwał w wywiadzie, bo mu było głupio się przyznać, jak naprawdę nazywają się jego fani XD.

Ach, fajnie by było, gdyby lokalne grupy nerdfighters były większe. Z drugiej strony, wyłazi ze mnie lekko mój wewnętrzny hipster i każe się cieszyć, że jestem taka unikalna x3.
    Benedict wiele razy mówił na nas po imieniu i nie wstydził się. Więc chyba program był jakiś śniadaniowy ;D
    jego ostatnie wejście z "sinister voice" w The Norman Show było po prostu nieziemskie. 

Ale jak cała reszta żeńskigo internetu, nie pogardziłabym paroma innymi aktorami (/aktorkami), znanymi osobistościami płci obojga i naukowcami. Ja uważam, że nawet Richard Dawkins jest sexy. Ale może dlatego, że ja lecę na intelekt. Że nad łóżkiem mam plakat Hanka, nawet nie wspominam.  :d
    Masz plakat Hanka? *gasp* D: Skąd wzięłaś? I gdzie można dostać?

nie wiem co to był za program XD tumbler ostatnio się tym jara, dunno.
    To był właśnie Graham Norton Show. A Benedict nie lubi mówić Cumberbitches już mówił o tym w jakimś wywiadzie kiedyś bo jest gentelmanem i  uważa słowo "bitches" za obraźliwe :P

A jeśli chodzi o dobrze wyglądających ludzi to jak mogłam zapomnieć o Lokim!!! <3 

Ja bym chciała koszulkę jakąś z nerdfighterii ale oryginalne są dla mnie za drogie może sobie jakąś sama zrobię ;P

Ze sklepu od Hanka, wraz z płytą "This machine pwns N00bs" ^^;; - a skąd indziej bym mogła wziąć?

Ja się trochę jaram, czy by sobie nie kupić w 2014 kalendarza The Men of YouTube - zazwyczaj bracie Green się w nim pojawiają. Philip deFranco jest i masa innych pozytywnych ludzi. Charlie, o. Would be fun. 

Teraz poluję na plakat z nowego Star Treka feat. Benedict, jest nieziemski. 

Tom jest, to prawda, cholernie przystojny, ale jest tylu przystojnych aktorów (ostatnia faza, po "Detachment" - Adrien Brody) czy pięknych aktorek, że nigdy nie umiałam obsesjonować się jednym. Tym bardziej, że ja najwyraźniej lubię gwiazdy internetu, a nie wielkiego ekranu (Włodek Markowicz jest na przykład superprzystojny :D

Idę sobie uciąć drzemkę, mam bezproduktywny dzień dziś. 
    Uuu ja też właśnie mam zamiar polować na ten plakat. Mam tylko nadzieję że nie będzie zbyt rozchwytywany.

To fakt jest dużo pięknych (fizycznie i umysłowo oczywiście) ludzi na tym świecie. Ja fazę na Toma miałam kilka miesięcy temu ale ciągle mnie niezwykle porusza fakt jaki z niego jest dobry człowiek. Ostatnio z kolei fazę mam okropną na Christopha Waltza i oglądam z nim wszystko co się da (nawet jakieś niemieckojęzyczne seriale o zgrozo!) filmy i wywiady i czytam o nim wszystko co się da i zdjęcia oglądam (już się z tego mała obsesja robi) i to samo z młodą wersją Roberta Redforda (aaach to były czasy :P).

Ja mam dzisiaj dzień lenia ale jutro trzeba się wziąć do roboty w końcu sesja się zbliża :P DFTBA! :)

• wangllwangll Posts: 3
    Benedict wiele razy mówił na nas po imieniu i nie wstydził się. Więc chyba program był jakiś śniadaniowy ;D
    jego ostatnie wejście z "sinister voice" w The Norman Show było po prostu nieziemskie. 

Ale jak cała reszta żeńskigo internetu, nie pogardziłabym paroma innymi aktorami (/aktorkami), znanymi osobistościami płci obojga i naukowcami. Ja uważam, że nawet Richard Dawkins jest sexy. Ale może dlatego, że ja lecę na intelekt. Że nad łóżkiem mam plakat Hanka, nawet nie wspominam.  :d[url=http://www.topdiablo3.com/]Cheap D3 Gold[/url]
    [url=http://www.nwgolds.com/]Buy Neverwinter Gold[/url]
    [url=http://www.okdofus.fr/]Dofus Kamas[/url]
    Soraski, że mnie nie było. Leżałam w szpitalu i miałam masę pracy na głowie. 
    Automatycznie kocham każdego, kto też uważa, że Richard Dawkins jest sexy. Albo Sam Harris. Mamy tylu przystojnych naukowców, że można przebierać!

A plakat z Benedictem mi uciekł. 

A może w wakacje jakiś zlot albo chociaż spotkanie wirtualne na Google Hangouts? :D
  • larklark Posts: 83
    Hey guys! We're looking for some Polish native speakers to proofread (& possibly translate) Polish subtitles for the Crash Course videos. Would anyone here be interested?
    Some old info on the project: http://nerdfighteria.vanillaforums.com/discussion/96/crash-course-subtitle-translations
    image
  • haneulhaneul PolandPosts: 3
    A już myślałam, że w Polsce nie ma nerdfighterów <3 

• NevermoreNevermore Kraków,PolandPosts: 21
    Mam i tak wrażenie , że jest bardzo, bardzo mało
    Knock knock
Sign In or Register to comment.